Dereobası sakinleri, köprüye kavuşmanın sevincini yaşıyor

Dereobası sakinleri, köprüye kavuşmanın sevincini yaşıyor

Tarih 11 Ocak 2018, 16:02 Editör Haber Merkezi

Dereobası sakinleri, köprüye kavuşmanın sevincini yaşıyor

AK Parti Osmaniye Milletvekili Dr.Suat Önal, DSİ tarafından Karaçay Islah çalışmaları kapsamında kısa süre önce yapımı tamamlanarak ulaşıma açılan Dereobası Köprüsünde incelemelerde bulundu.

Önal, ziyarette yaptığı açıklamada, yıllardır köylünün beklentisi olan köprüyü tamamlamanın mutluluğu ve gururunun yaşandığını belirtti.

Köprüde araçlar için gidiş geliş güzergâhının olduğunu, yolu yayalarında rahatlıkla kullanabileceğini kaydeden Önal, şunları kaydetti:

“Köylülerimizi 35yılı aşkındır özellikle kış aylarından Karaçay Dere yatağındaki suların yükselmesiyle kent merkezine ulaşma noktasında büyük sıkıntılar çekiyorlardı. Dereobası köyümüze her gelmemizde vatandaşlarımızın en büyük talebi buraya bir köprü yapılmasıydı. Bizlerde, hükümetimize güvenerek köprü sözü vermiştik. Bu gün ülkemize yapılan her hizmette sayın Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın büyük emekleri var. Kentimize çok güzel hizmetler gelmektedir. Hükümetimizin kentimize yaptığı hizmetlerin kamuoyuyla paylaşılması noktasında eksiğimiz olsa da bu hizmetler hız kesmeden devam etmektedir. Bu anlamda bizlerde milletvekili olarak elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Önemli olan halkımızın ihtiyaçlarını doğru olarak belirlemektir. Bilindiği gibi Dereobasında köylülerimiz kış ayları geldiğinde köprü ihtiyaçlarını tahta köprü yaparak gidermeye çalışıyor ve mağduriyet yaşıyorlardı. Geldiğimiz noktada yıllar sonra bu köprüyü köyümüze kazandırmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Önal, DSİ’nin Karaçay ıslah çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini sözlerine ekledi.

Dereobası Köyü Muhtarı Davut Yaşar da, yıllardır özlemle bekledikleri köprünün yapılmasının köylüler arasında sevinçle karşılandığını aktardı.

AK Parti Milletvekili Suat Önal’ın köprünün yapımında büyük emeği ve gayreti olduğunu dile getiren Yaşar, “Köylümüz yıllardır çile çekiyordu. Çocuklarımızı kendi imkanlarımızla yaptığımız tahta köprüden omzumuzda geçirerek okula götürüyorduk. İşte bu gün, bu geniş köprüye kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmeti bizlere sağlayan başta Milletvekilimiz Suat Önal ve yetkililerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette, DSİ 6.Bölge Müdür Yardımcısı Bekir Pehlivan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Altun da yer aldı. Haber Merkezi

Bu haber 26 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

SPOR 80 Facebook, Basın Tribünü ile gündem olmayı sürdürüyor

SPOR 80 Facebook, Basın Tribünü ile gündem olmayı sürdürüyor Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti'nin (CGC) yayın organı Spor 80 Gazetesi’nin facebook sayfasından ca...

Bel ağrısı bilgilendirme broşürü dağıtıldı

Bel ağrısı bilgilendirme broşürü dağıtıldı Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde “Dünya Artrıt Günü” dolayısıyla eğitim sem...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU