Öğrenme şenlikleri iki gün devam edecek

Öğrenme şenlikleri iki gün devam edecek

Tarih 12 Ekim 2018, 09:30 Editör Haber Merkezi

Osmaniye'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenme şenlikleri düzenlendi.

Osmaniye'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenme şenlikleri düzenlendi.
Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin yaptığı ürünler ile halk eğitim merkezinde açılan kurslardaki ürünler sergilendi.

Stantlarda öğrenciler tarafından hazırlanan TUBİTAK projeleri, el sanatları ürünleri, geleneksel çocuk oyunları ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından çeşitli tanıtımlar yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, yaptığı açıklamada, öğrenme şenliklerinin iki gün devam edeceğini belirtti.

Şenliklerin iki gün devam edeceğini kaydeden Çelik, stantları gezen vatandaşlara önemli bilgilerin de verileceğini kaydetti.

Şenliğin önemsendiğini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
“Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün organizesinde iki gün sürecek olan öğrenme şenliklerini başlattık. Çocuklarımızın öğrendikleri bilgilerin dışında, hayatta kullanacakları, hayatlarını kolaylaştıracak olan tutum, davranış ve bilgileri edinmek ve bunu yaşam biçimi haline getirmelerine yardımcı olmak için böyle bir şenlik düzenlendi. Burada hem öğrencilerimize hem de yetişkinlerimize hayatı kolaylaştırıcı faaliyetleri eğlenerek öğrenilmesini sağlamak aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı, geleneklerimizin hatırlatılmasını sağlamak adına da önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Hayat sadece kitaplardaki bilgilerden ibaret değildir. Yaşam boyu öğrenirken bunu çeşitli metotlarla, davranışlar daha eğlenceli hale gelebileceğini burada da göstermek istedik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, öğrenme şenliğinde açılan stantları gezerek bilgi aldı.  Ümit KAHRIMAN

Bu haber 49 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Basketbol müsabakalarına 8 takım katıldı

Basketbol müsabakalarına 8 takım katıldı Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Altyapı Faaliyetleri 2018-2019 Sezonu U14 ...

Gazilik bizim kanınızda var

Gazilik bizim kanınızda var Osmaniye'de ikamet eden 90 yaşındaki Kore gazisi Karaca Erdoğan ile 66 yaşındaki Kıbrıs gazisi oğlu Mehmet Erdo...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU