Protokol ve öğrenciler fidan dikti

Protokol ve öğrenciler fidan dikti

Tarih 08 Kasım 2018, 09:20 Editör Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen “Fidanlar fidanlarla büyüyor projesi” kapsamında Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen “Fidanlar fidanlarla büyüyor projesi” kapsamında Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Dereli orman deposu alanındaki orman arazisine, öğrenciler tarafından 2 bin 500 çam fidanı dikildi.

Hayata geçirilen proje sayesinde 81 ilde 10 milyon fidan, okul çağındaki çocuklar tarafından toprakla buluşturulacak.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, fidan dikim etkinliğinde yaptığı açıklamada, kente tahsis edilen fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturmaktan mutlu olduğunu belirterek daha yeşil bir Türkiye için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, yaptığı açıklamada, projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın himayesinde başlatıldığını, Orman Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da protokole bağlandığını kaydetti.

Ülke genelinde 10 milyon fidan dikildiğini, Osmaniye’de 2 bin 500 fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade eden Doğar, “Fidan dikimi programlarını önemsiyoruz. Bizler kurum olarak çalışmalarımızı sürdürürken öğrencilerimizin de bu çalışmalarda bizlere destek vermesi mutluluk vericidir. Öğrencilerle ve sivil toplum kuruluşlarının fidan dikimlerine katkı sunması daha yeşil bir Osmaniye için önemlidir. Bu kapsamda heyecanımız bir kat daha artıyor. Yaptığımız işin önemini daha iyi anlıyoruz. Öğrencilerimizin gözlerinde o ışıltıyı görünce bizler şevk alıyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra protokol ve öğrenciler fidan dikti. Ümit KAHRIMAN
 

 

Bu haber 60 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Ortadoğunun dış politikada önemi konuşuldu

Ortadoğunun dış politikada önemi konuşuldu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu tarafından “Türk Dış Politikasınd...

İş sağlığı ve güvenliği önemseniyor

İş sağlığı ve güvenliği önemseniyor Osmaniye’nin Bahçe İlçesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde çalışanlara yönelik eğitim yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU