Kalplerimizde engel olmadığı sürece aşılamayacak sorun yok

Kalplerimizde engel olmadığı sürece aşılamayacak sorun yok

Tarih 16 Kasım 2018, 09:42 Editör Haber Merkezi

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülmekte olan 'Gelecek Ellerinde' projesi kapsamında, 100 engelli öğrenciye polis kıyafeti hediye edildi.

 Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülmekte olan 'Gelecek Ellerinde' projesi kapsamında, 100 engelli öğrenciye polis kıyafeti hediye edildi.
Polisevi'nde düzenlenen etkinliğe; Vali Ömer Faruk Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Etkinliğin başında mini hayvanat bahçesini gezen öğrenciler, oyun parkurunda 'Polis robotlar' eşliğinde eğlendiler. Protokol mensupları ile öğle yemeğinde buluşan öğrencilere programın devamında kıyafetleri Vali Coşkun ve protokol mensupları tarafından dağıtıldı. Vali Ömer Faruk Coşkun, eğitim hayatında ve sosyal hayatta daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan engelli çocuklarımıza daima destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirterek, öğrencilere mutlu ve sağlıklı bir yaşam temenni etti.
İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, programda yaptığı konuşmada, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında "Gelecek Ellerinde" isimli proje yürütülmekte olduğunu belirterek, "Proje kapsamında ilk olarak 80 çocuk ve gencimize, Bursa Çanakkale illerinin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtılmasına yönelik il dışı gezi düzenlenmiştir. İkinci olarak ilimizde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik şehirde birlikte yaşama kültürü ile toplumsal yaşamda uyulması gereken kurallar konularında ve polislik mesleğini tanıtıcı bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. ”dedi. Bugün düzenlenen etkinlikte, proje kapsamında engelli çocuk ve gençlerle birlikte, onların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yemek etkinliği düzenlendiğini, 100 engelli çocuğa polis elbisesi hediye edildiğini de ifade eden Gökduman, engelli doğmanın ya da engelli olmanın bireyin kendi seçimi olmadığını belirterek, "Bizlere düşen, herkesin aslında birer engelli adayı olduğunu göz önünde bulundurarak, kendimizi onların yerine koymak ve sorunlarına bu hassasiyetle yaklaşmaktır. Engelli insanlarımız da, eşit muamele, itibar, bağımsız yaşama, toplumun bir parçası olma gibi haklara sahiptirler. Bizim üzerimize düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza, bu haklarından faydalanmaları için fırsatlar vermek ve imkânlar sağlamak olmalıdır. Kalplerimizde engel olmadığı sürece aşılamayacak sorun yoktur." diye konuştu.
Programın ardından, çocuklar tarafından, motosikletli polislerin ve narkotik köpeğin gösterisi beğeni ile izlendi. Engelli öğrencilerin velileri ise kendilerini unutmayıp bu anlamlı etkinliği düzenleyen Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü personellerine teşekkür ettiler. Haber Merkezi

 

Bu haber 143 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Geleceğe ve statüye Keşmir halkı karar vermelidir

Geleceğe ve statüye Keşmir halkı karar vermelidir Osmaniye Anadolu Gençlik Deneği Şube Başkanı Alpaslan Yıldırım, Hindistan’ın tek taraflı olarak, Cammu Keşmir'i...

Bazı ev, araç, ahır ve mezarlarda hasar oluştu

Bazı ev, araç, ahır ve mezarlarda hasar oluştu Osmaniye'nin Kadirli ve Sumbas ilçelerinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle çok sayıda ağaç ve elektrik di...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU