Küpe affı ve işletme güncellemesi affı getirildi

Küpe affı ve işletme güncellemesi affı getirildi

Tarih 19 Kasım 2018, 09:31 Editör Haber Merkezi

Bahçe Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, hayvanlarda küpe affı ile hayvancılık işletmesi güncelleme affı geldiğini belirtti.

Bahçe Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, hayvanlarda küpe affı ile hayvancılık işletmesi güncelleme affı geldiğini belirtti.

Müftüoğlu, yaptığı açıklamada, kayıt altına alınmamış sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların kimlik kazanmalarının önemsendiğini bildirdi.

TÜRKVET’te kayıt altına alınması ve işletmelerde kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Müftüoğlu, şunları kaydetti:
“Kayıtlı hayvan sayısı ile fiilen işletmelerde bulunan hayvan sayılarının uyumlu hale getirilmesi için, ilçemiz genelinde her işletmenin en az bir defa ziyaret edileceğini ve her hangi bir nedenle gerekli bildirimleri süresi içerisinde yapamayan yetiştiricilerin sığır cinsi ile koyun ve keçi türü hayvanlarının doğum, hareket, ölüm ve kesim bilgilerinin bildirim sürelerine bakılmaksızın güncelleneceğini ve küpesiz hayvanlara küpe takılarak kayıt altına alınacak. Tarım Ve Orman Bakanlığınca 31 Mart 2019 tarihine kadar getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvan küpe affı ile hayvancılık işletmesi güncelleme affının hayırlı olmasını diliyoruz”  Medine Deniz

 

Bu haber 126 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Ortadoğunun dış politikada önemi konuşuldu

Ortadoğunun dış politikada önemi konuşuldu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu tarafından “Türk Dış Politikasınd...

İş sağlığı ve güvenliği önemseniyor

İş sağlığı ve güvenliği önemseniyor Osmaniye’nin Bahçe İlçesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde çalışanlara yönelik eğitim yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU