Dayanışma ruhuyla hareket etmekten vazgeçmeyeceğiz

Dayanışma ruhuyla hareket etmekten vazgeçmeyeceğiz

Tarih 26 Şubat 2019, 17:39 Editör Haber Merkezi

Memur-Sen Osmaniye Şubesi, Mısır’da darbe yapan Sisi ve destekçilerine tepki gösterdi.

Memur-Sen Osmaniye Şubesi, Mısır’da darbe yapan Sisi ve destekçilerine tepki gösterdi.

Şube Başkanı Mahmut Kahraman, Eğitim Bir-Sen binasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Sisi’nin emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı Arap ülkelerinin desteğini aldığını belirtti.

Darbeci Sisi hükümetinin bugüne kadar göstermelik yargılamalarla 165 masumu idam ettiğini ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:
“Mısır zindanlarında her an idam edilmeyi bekleyen 600 kişi var. Üstelik ağır işkenceler eşliğinde ve de çelik kafesler içinde savunma hakkı verilmeksizin yapılan yargılamalar devam ediyor ve kurulan yargı tiyatrosunda yeni idam kararları veriliyor. Cunta yargısı daha geçen Eylül ayında aralarında Muhammed Biltaci’nin de bulunduğu 75 kişiyi daha idama mahkum etti. İdam kararlarını tüm dünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan Sisi cuntası bu kadar ölümlere rağmen kana doymuyor. Geçtiğimiz günlerde de 9 genç, cunta tarafından haksız yere idam edildi. Sisi cuntası, arkasına aldığı emperyalist ülkelerin doğrudan, insanlığın sessizliğinin dolaylı desteği ile her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. BM’nin idamları durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor.”

Kahraman, İslam dünyasının benzer saldırıların altında olduğunu anımsattı.

Mısır’da yaşananların dünyada safların net olduğunu gösterdiğini dile getiren Kahraman, “Demokrasi, insan hakları ve özgürlük nutku çekenlerle İslam dünyasını kana bulayanlar aynı safta ve aynı kesimler. Mazlum toplumların ve Müslümanların haklarını savunanlar ise dünyada yalnızlaştırılmaya, itibarsızlaştırılmaya, yok edilmeye çalışılıyor. O nedenle biz onurun direnişte, izzetin hakkı haykırmakta, dirilişin zulme karşı mazlumu savunmakta ve kurtuluşun adaleti ayakta tutmakta olduğuna inanan Memur-Sen olarak, bugüne kadar susmadık, susmayacağız. Dayanışma ruhuyla hareket etmekten ve dayanışma çağrılarımızı bıkmadan usanmadan sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözünü şiar edinen bizler şu ilahi buyruğa iman etmişiz.”

Kahraman, Mısır’da idam edilen gençlere rahmet, İslam dünyasına başsağlığı temennisinde bulundu. Haber MErkezi


Bu haber 70 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor Osmaniye’de yolcu taşımacılığı yapan 28 yaşındaki Fatih Çokan, çocukluğundan beri hasretini çektiği oyuncakları, ar...

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Turkcell Bölgesel Kros Ligi’nde yarışları Gaziantep’te yapıldı

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU