Kardeşlik bağları güçleniyor

Kardeşlik bağları güçleniyor

Tarih 14 Mart 2019, 10:17 Editör Haber Merkezi

Çoğu zaman Türk öğrenciler ülkemizde yaşayan Suriyeli sığınmacılara destek çıkarken bu defa da Suriyeli Mülteci kampında kalan sığınmacılardan Türk Öğrencilere anlamlı bir destek geldi.

Çoğu zaman Türk öğrenciler ülkemizde yaşayan Suriyeli sığınmacılara destek çıkarken bu defa da Suriyeli Mülteci kampında kalan sığınmacılardan Türk Öğrencilere anlamlı bir destek geldi.
Osmaniye’de Cevdetiye İlkokulu  Geçici barınma Merkezinde Eğitim Öğretim gören Suriyeli öğrenciler anlamlı bir kampanyaya imza attılar.
Yoğurt kabı ve abeslang ile örülen atkı ve bereler Türk öğrencilere hediye edildi.
Hediyeleşmek ve kardeşlik bağını arttırmak  için aynı renk bileklikler ve ilmek ilmek örülen atkı ve bereler, Osmaniye il Milli Eğitim Müdürü Aydın Albakın da katıldığı bir programla Cevdetiye İlkokulu-Ortaokulunda okuyan öğrencilere verildi.
Suriyeli öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşı ise programa katılanlardan büyük alkış aldı. Daha sonra Türk bayrağı motifli tablo Milli Eğitim Müdürüne hediye edildi. Atkı ve berelerini alan Türk öğrencilere Suriyeli öğrencilerin kendilerine yazmış oldukları mektuplar okundu.
Milli Eğitim Müdürü Albak, “Çocuklarımızın yapmış oldukları bu çalışmalar hepimize örnek teşkil etmeli. Bunlar bizim öz çocuklarımız öz evlatlarımız öz öğrencilerimiz. Hepsini teker teker gözlerinden öpüyorum. Beni de bu manada çok duygulandırdılar. Hepsinin teker teker gözlerinden öpüyorum. Onlar öğrencilikleri boyunca veya yaşamlarının öğrencilikleri boyunca bizlere emanetler ve bizler de en iyi şekilde yetiştirmeye gayret göstereceğiz bu çocuklarımızı” dedi. Salim Öztürk

Bu haber 19 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniy...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU