Çözümün bir parçası olmak durumundayız

Tarih 14 Mart 2019, 10:17 Editör Haber Merkezi

Osmaniye İl Müftülüğü tarafından “Geçmişten Geleceğe Kadın ve Toplum” konulu konferansı düzenlendi.

Osmaniye İl Müftülüğü tarafından “Geçmişten Geleceğe Kadın ve Toplum” konulu konferansı düzenlendi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetimi Geliştirme Daire Başkanı Hatice Kahyaoğlu, konuşmacı olarak katıldı.

Kahyaoğlu, sunumlarıyla katıldığı programda, Kur’an-ı Kerimden ayetler, Peygamber Efendimiz ve Asrı Saadetten den örnekler vererek “ Hiç birimizin bu dünyaya gelirken cinsiyetimizi seçme ve belirleme hakkımız yoktur. Kadın ve erkek birbirini tamamlayan, örten iki yarım gibidir. Hz. Peygamber (sas) döneminde kadınlar toplumsal hayatın pek çok sahasında rahatlıkla yer alabiliyorlardı. Savaşlarda,  ticarette, eğitim ve öğretimde, sağlık gibi hayatın her alanında hizmet ediyorlardı. Çözümün bir parçası olmaz isek sorunun bir parçası olmaktan kurtulamayız. Geçmişten ders alarak geleceği şekillendirmek bizim elimizdedir“ dedi.
İl Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan, “İnsanın yeryüzü serüveni aynı özden yaratılan Hz. Adem ve Hz. Havva ile başlamıştır. Yüce dinimiz İslam’a göre insan mükemmel bir varlıktır. Dolayısıyla kadın ve erkek arasında, yaratılış gayesi, varoluş değeri ve kulluk sorumluluğu açısından hiçbir fark yoktur.
İslam nazarında kadın, erkekle birlikte “oku!” emrinin ilk muhatabı, el üstünde tutulması gereken bir emanet, güzel muameleyi hak eden bir eş ve ayakları altında cennet serilen bir annedir” dedi. Haber Merkezi


Bu haber 21 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniy...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU