Eğitim kursu veliler tarafından beğenildi

Eğitim kursu veliler tarafından beğenildi

Tarih 14 Mart 2019, 10:23 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokul velilerine yönelik uygulanan aile eğitimi kursunun yaygınlaşması planlanıyor.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokul velilerine yönelik uygulanan aile eğitimi kursunun yaygınlaşması planlanıyor.
Okul müdürü Selim Yiğit, yaptığı açıklamada, eğitim ve aile içi iletişim konularında bilgilendirmek, bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışması yapıldığını belirtti.
Eğitimin faydalı olacağına inandığını ve ilçe okullarına örnek olmasını temenni ettiklerini ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:
“Daha önce yapmış olduğumuz veli toplantılarında velilerimize yönelik olarak kurs düzenlemek istediğimizde bazı velilerimizden gelmek istediklerini ama küçük çocukları olduğunu ve bırakacak kimse olmadığı için gelemediklerini bildirmeleri üzerine bu dönem ikincisini düzenlediğimiz bu Aile Eğitimi kursuna velilerimiz rahatça katılabilmeleri için çocuklarını yanlarında getirmelerini istedik onlarla biz ilgileneceğimizi belirttik. Velilerimiz çocuklarını yanlarında getiriyorlar onlar dersteyken biz idareciler olarak yavrularımızla ilgileniyor onlarla oyun oynama, film izleme, boyama vb etkinlikler yapıyoruz. Velilerimiz kafaları rahat bir şekilde kursa katılıyorlar, durumlarından gayet memnunlar. Veliler ise okul idaresinin bu uygulaması sayesinde bizlerde rahatça bu kursa katılabiliyoruz. Bu kurs sayesinde yanlışlarımızı görüyoruz ve onları düzeltebiliyoruz. Kursu düzenleyen okul idaremize, gönüllü bir şekilde bu eğitimi veren Ahmet Bal hocamıza ve bu kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz “ dediler. Haber Merkezi

Bu haber 30 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu

Engelliler, bocce turnuvasında buluştu Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur

Milli mücadelemiz, başka milletlere de örnek olmuştur Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniy...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU