İnsan hakları ve eşitlik önemseniyor

İnsan hakları ve eşitlik önemseniyor

Tarih 13 Nisan 2019, 09:40 Editör Haber Merkezi

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) İkinci Başkanı Mesut Kınalı, Osmaniye’de ziyaretlerde bulundu.

 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) İkinci Başkanı Mesut Kınalı, Osmaniye’de ziyaretlerde bulundu.

TİHEK tarafından görevlendirilen 4 kişilik araştırma ve inceleme heyeti, kurumun ikinci ikinci başkanı Mesut Kınalı Başkanlığında, Konaklama Tesisini ziyaret etti.

Heyet, ziyaret esnasında tesiste bulunan Suriyeli aileler ile görüşerek barınma koşullarını inceledi.

TİHEK İkinci Başkanı Mesut Kınalı, yaptığı açıklamada, programa alınan plan çerçevesinde haberli ve habersiz ziyaretler yapıldığını belirtti.

Heyetin halkın arasında farkındalık çalışmaları yaptığını kaydeden Kınalı, “Halk arasında insan haklarıyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Dış ülkelerdeki insan hakları gelişmelerini takip ediyoruz. Oradaki ihlalleri değerlendirerek ülkemizdeki olaylarla karşılaştırıyoruz” dedi.

Kınalı, kurum ve kuruluşlarda çalışanların rengi, dili, cinsi, ırkı konularında ayrımcılık yapılması durumunda devreye girdiklerini, şikayet üzerine durumu inceleyerek karara bağladıklarını aktardı.

İnsanların iradeleri dışında alıkonuldukları cezaevleri, karakollar, nezarethaneler, barınma merkezleri, huzurevleri, çocuk evleri, psikiyatri merkezlerine de haberli habersiz ziyaretler yapıldığını dile getiren Kınalı, şunları kaydetti:
“Ziyaretlerimiz esnasında kötü muamele, işkence varsa bunları önlemeye amacındayız. Şükürler olsun ki şu ana kadar işkence düzeyinde rastladığımız bir olay olmadı. Ufak tefek kötü muamele oluyor. Bunların yaşandığı kuruluşları uyarıyor raporlarımızda yazıyoruz. Bu tür olayların yaşandığı yerlerde hem resen hem de başvuru üzerine inceleme yapabiliyoruz.”

Kınalı, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş’u da ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.  Ümit KAHRIMAN


 

Bu haber 45 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bir...

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU