Küçük Sanayi Sitesi yapımı hız kazandı

Küçük Sanayi Sitesi yapımı hız kazandı

Tarih 15 Nisan 2019, 09:47 Editör Haber Merkezi

Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 yatırım programına alındı.

Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 yatırım programına alındı.

Kooperatifi Başkanı Mehmet Demirci, yaptığı açıklamada, projenin yatırım programına alınmasının çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

İnşaat çalışmalarının, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu’nun girişimleri, Vali Ömer Faruk Coşkun ile Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Yanık’ın desteği ile daha da hız kazandığını ifade eden Demirci, “Osmaniye’de Toprakkale kalesin yanında inşaat halindeki sanayi sitesinde 242
işyerinin yanı sıra cami, otel, TIR garajı, idari bina, akaryakıt istasyonu, sağlık tesisi ve çıraklık eğitim merkezinin yer alacak” dedi.

Kent ekonomisi için büyük öneme sahip proje sayesinde 5-6 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiğini, bakanlık tarafından 2019 yatırım programına alınmasıyla en kısa sürede kente kazandırmak istediklerini aktardı.

Kent ekonomisini canlandırmak için yoğun çalıştıklarını ifade eden Demirci, “Yeni yönetimimizle kentimizin bu en büyük yatırımı olacak sanayi sitesi inşaatı için var gücümüzle çalışıyoruz. Bir taraftan işyerlerimizin inşaatı devam ederken diğer taraftan da Özel İdare araçlarımız zemin düzenlemesi için büyük çaba harcıyor. Bizler de sanayi bölgesinin 2019 yatırım programına dahil edilmesi için girişimlerde bulunduk. Bu girişimimizde bizlere desteklerini esirgemeyen AK Parti Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu, Vali Ömer Faruk Coşkun’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayiler Yatırım Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Yanık’a da çok teşekkür ediyoruz. Bakanlığımız projemizi yatırım programına aldı. İnşallah hep birlikte kentimize bu büyük hizmeti kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Demirci, çalışmalarda başarılı olmak için üyelerin geriye dönük ödemelerini yapmalarının yanı sıra aidatlarını da ödemelerini beklediklerini, bunu başarabildikleri takdirde kısa sürede büyük aşama kaydedeceklerine inandıklarını belirtti.

İnşaatın hızlandırılması adına gerekli adımların atıldığını anlatan Demirci, şöyle devam etti:
“Kredi ile ilgili müracaatımızı yaptık. Bu konuda yazışmalarımız var. Bakanlığa müracaatımızı yaptık. Çalışmalarımızla ilgili Valimiz ve ilgili kurumlarla milletvekilimizin bilgisi gayretleri de var. Sanayi sitesini tamamladığımızda kent ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Bu bölgemiz OSB’deki fabrikalarımıza yan sanayi olarak hizmet sunacak. Büyük fabrikalarda sanayi sitemizin tamamlanmasını büyük bir özlemle bekliyorlar”

Demirci, inşaat çalışmalarında kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 40 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bir...

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU