Özel öğrencilerin eğitimi önemseniyor

Özel öğrencilerin eğitimi önemseniyor

Tarih 17 Haziran 2019, 09:37 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda Okuma Bayramı düzenlendi.

 Osmaniye Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda Okuma Bayramı düzenlendi.
Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla Katık, Şube Müdürü Hasan Karkın, okul müdürleri, öğretmenler, özel öğrenciler ile velileri katıldı.
Okulun özel öğrencisi Alihan Gençyiğit tarafından sunulan program saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.
Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Orhan Yılmaz, tarafından günün anlam ve önemini hakkında konuşma gerçekleştirirken, okul öğretmeni Mustafa K. Kuruşçu tarafından ise okulda yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.
Özel öğrenci Mahmut Gürsatçı şiir okurken, eğitim gören özel öğrenciler okuma performanslarını gerçekleştirdiler.
Daha sonra Okulun özel öğrencisi Alihan Gençyiğit, Bakanı Ziya Selçuk'a yazmış olduğu mektupta; "Sayın Milli Eğitim Bakanım benim adım Ali Han Gençyiğit Osmaniye'de Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda 9. Sınıf öğrencisiyim. Bu mektubu size yazabiliyorum, siz de bana mektup yazarsanız onu da okuya bilirim. Çünkü; ben artık okuma yazma öğrendim. Emeklerini esirgemeyen ve sabırla bana yol gösteren öğretmenlerimin ve sizlerin de ellerinden öperim. Biz özel çocuklar için açtığınız bu okullar içinde ayrıca teşekkür ederim.
Sayın Bakanım; ilimizin yer fıstığı çok güzel ve lezzetlidir. Bu yüzden sizi Osmaniye'ye davet ediyorum. Osmaniye'de görüşmek dileğiyle selam ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak yaptığı konuşmada; Bizim yegâne gayemiz özel eğitim öğrencilerimizin kendi ayakları üzerinde durarak, toplumda bütünleşmeleridir. Onlar bizler için çok kıymetli ve seçkin öğrencilerdir. Bu güzel öğrencilerimizin eğimine katkı sağlayan öğretmenlerimize ve değerli velilerimize teşekkür ediyorum dedi.
Müdürümüz yapmış olduğu konuşmadan sonra özel öğrencilerimize belgelerini ve hediyelerini takdim ederken özel öğrencileri tebrik etti.
Program sonunda Müdürümüz Aydın Albak, öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelerek  bir süre sohbet etti. Haber Merkezi
 

Bu haber 29 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir

Milletimiz, 15 Temmuz’da ihanete geçiş vermemiştir Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bir...

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir

Milletimizin vatan aşkı darbeyi bertaraf etmiştir Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU