Bütün gücümüzle darp edilen meslektaşlarımızın yanındayız

Bütün gücümüzle darp edilen meslektaşlarımızın yanındayız

Tarih 04 Ekim 2019, 21:55 Editör Haber Merkezi

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim Sen üyeleri, ilçede iki kadın öğretmenin darp edilmesine tepki gösterdi.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim Sen üyeleri, ilçede iki kadın öğretmenin darp edilmesine tepki gösterdi.

 

Sendika üyeleri ellerinde “Öğretmenlere şiddeti kınıyoruz” ve “Eğitime şiddete dur de” pankartlarıyla Atatürk ve Demokrasi Meydanında buluştu.

 

Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ali Börklü, burada yaptığı açıklamada, İrfanlı Ortaokulunda anasınıfı öğretmeni Neslihan K. ve İngilizce öğretmeni Pınar K.’ya öğrenci velisi tarafından yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.

 

Son zamanlarda okul içinde ve dışında öğretmenlerin, yöneticilerin maruz kaldığı şiddet olaylarında gözlenen artışın, eğitimin işleyişini ve toplumsal huzuru tehdit etiğini ifade eden Börklü, “Şiddetin egemen ve baskın olduğu yerde sağlıklı ve verimli bir eğitim ortamından bahsetmemiz imkansızdır. Çünkü eğitimcilere yapılan saldırı topluma ve toplumun geleceğine yapılmış bir saldırıdır. Biz eğitim çalışanlarını hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, bu karanlık şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Eğitim çalışanlarına uygulanan şiddet konusunda bütün eğitim çalışanlarının kenetlenerek yekvücut şekilde dimdik ayakta olduğunu yerelde ve genelde tüm Türkiye kamuoyuna bir kez daha ilan ediyoruz”

Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Ali Tuzcu, öğretmenlere yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

 

Öğretmene şiddetin temelinde ona olan saygı ve sevginin azalmasının payı olduğuna inandığını dile getiren Tuzcu, “Öğretmen asla sahipsiz değildir. Bütün gücümüzle arkadaşlarımızın yanındayız. Öğretmene saldıranlar bilmelidirler ki bunlar aynı zamanda geleceklerini de yok ediyorlar. Bir eğitimciye saldırmak demek, bilime ve ülke geleceğine saldırmak demektir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde eğitimcilere yönelik bu tür saldırılar ilk olmadığı gibi sonda olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Durmaz, Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ahmet Kandemir, sendika üyeleri ve bazı siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Ümit KAHRIMAN

Bu haber 11871 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

Emzirmenin korunması, özendirilmesi gerekmektedir

Emzirmenin korunması, özendirilmesi gerekmektedir Osmaniye Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla açıklamada bulundu.

Proje kapsamında 100 bin metre kare ağaçlanacak

Proje kapsamında 100 bin metre kare ağaçlanacak Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen "Tohumdan fidana, fidandan ağaca" projesi devam ediyor.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU