Refik Cesur Bulvarında uygulama yaptılar

Refik Cesur Bulvarında uygulama yaptılar

Tarih 08 Ekim 2019, 09:46 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde ilköğretim okulu öğrencileri büyüklerine trafik kurallarına uymaları konusunda mesajlar verdi.

 Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde ilköğretim okulu öğrencileri büyüklerine trafik kurallarına uymaları konusunda mesajlar verdi.

Etkinliğe Düziçi Kaymakamı Mutlu Almalı, Belediye Başkanı Alper Öner, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Esen, Emniyet Müdür v. Mustafa Gök, ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, yayalar, öğretmenler ve çeşitli ilköğretim okullarından gelen minik öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında Refik cesur bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinde öğrencilerle birlikte yürüyerek sürücülere yaya geçitlerinin önemini vurgulayan pankartlar gösterip bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Polis Memurları öğrencilere, "Kanun düzenlemesi yapıldı bu düzenlemeye göre araçlar yaya geçitlerini ve okul geçitlerini kullanırken bize göre yavaşlamak ve durmak zorundadırlar. Bunun için geçen yıl bir düzenleme yapıldı. Bunun etkinliği Şubat ayında kaymakam beyin başkanlığında yapılmıştı. Ancak uymayanlara ve unutanlara tekrar hatırlatmak için 'Yaya geçidinin nöbetçisiyiz' şeklinde bugün ki etkinliğimize kaymakam beyin başkanlığında tekrar yapacağız. Öğrenciler sizlere yaya geçidinin kullanımını burada size göstermeye çalışacağız. Araçları durmayanları ikaz edeceğiz. Size yol vermeyen olursa gerekli uyarıları yapacağız. Sizlere nasıl geçmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Durmayan araçların karayolları Trafik Kanunu'nun 74. maddesine göre durmamak ve yol vermemekten dolayı 435 TL cezası vardır. Herhangi bir yol vermemekten kaynaklı bir kazada sürücü birinci dereceden kusurludur. Çünkü geçiş önceliğine uymamıştır. Bu durum adli kusur olarak geçer. Yayalarımızın ve öğrencilerimizin de karşıya geçerken yaya geçidini kullanmaları gerekiyor.
Bu uygulama sadece yaya geçidinin olduğu yerlerde geçerlidir. Diğer yerlerde bu uygulama yoktur. Burada bireye saygı duyacağız. Birbirimize saygı göstererek toplumsal huzuru sağlayacağız. Asıl amacımız yaya geçidini etkin kullanmak. Tabi yaya geçidi olsa da olmasa da yayanın kendi güvenliği için önce sola sonra sağa kuralı her zaman biz yayalar için geçerlidir" ifadelerini kullandılar. Haber Merkezi

 

Bu haber 16 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor Osmaniye’de yolcu taşımacılığı yapan 28 yaşındaki Fatih Çokan, çocukluğundan beri hasretini çektiği oyuncakları, ar...

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Turkcell Bölgesel Kros Ligi’nde yarışları Gaziantep’te yapıldı

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU