Sanayi sitesi kent ekonomisini canlandıracak

Sanayi sitesi kent ekonomisini canlandıracak

Tarih 09 Ekim 2019, 09:17 Editör Haber Merkezi

Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Demirci, inşaat aşamasının sonuna gelindiğini kısa süre sonra ihaleye çıkılacağını belirtti.

 Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Demirci, inşaat aşamasının sonuna gelindiğini kısa süre sonra ihaleye çıkılacağını belirtti.

Demir, alanda yüzde 95 inşaat çalışmalarının tamamlandığını, bu ay içerisinde ihale tarihinin belirlenmesini ümit ettiklerini kaydetti.

Kent ekonomisi için büyük öneme sahip olan ve 5-6 bin kişinin istihdam edilmesi beklenen sanayi sitesini en kısa süre kente kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Demirci, şunları kaydetti:
“Osmaniye’de Toprakkale kalesin yanında 549 dönümde inşaat halindeki sanayi sitesinde 242 işyerinin yanı sıra cami, otel, TIR garajı, idari bina, akaryakıt istasyonu, sağlık tesisi ve çıraklık eğitim merkezi yer alacak. Yeni yönetimimizle kentimizin bu en büyük yatırımı olacak sanayi sitesi inşaatı için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah hep birlikte kentimize bu büyük hizmeti kazandıracağız” şeklinde konuştu.

İnşaatın hızlandırılması adına gerekli adımların atıldığını anlatan Demirci, şöyle devam etti:
“Bakanlık kredisi kullanarak ihaleye çıkacağız. Alt yapı çalışmalarımızın yanı sıra 2021 yılı sonunda da üstyapı çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Çalışmalarımızla ilgili Valimiz ve ilgili kurumlarla milletvekilimizin bilgisi gayretleri de var. Sanayi sitesini tamamladığımızda kent ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Bu bölgemiz OSB’deki fabrikalarımıza yan sanayi olarak hizmet sunacak. Büyük fabrikalarda sanayi sitemizin tamamlanmasını büyük bir özlemle bekliyorlar”  Ümit KAHRIMAN


 

Bu haber 9 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor

Oyuncaklı dolmuş, yolcuların beğenisini topluyor Osmaniye’de yolcu taşımacılığı yapan 28 yaşındaki Fatih Çokan, çocukluğundan beri hasretini çektiği oyuncakları, ar...

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler

Osmaniyeli sporcular dereceyle döndüler Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Turkcell Bölgesel Kros Ligi’nde yarışları Gaziantep’te yapıldı

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?



Tüm Anketler

     HAVA DURUMU