Kişisel gelişimleri projeyle güç kazandı

Kişisel gelişimleri projeyle güç kazandı

Tarih 30 Kasım 2019, 09:12 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan Damla Projesi kapsamında proje gönüllülerini Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda kabul etti.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan Damla Projesi kapsamında proje gönüllülerini Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda kabul etti.
Proje Gönüllülerine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu ve Şube Müdürü Sinan Temurtaş eşlik etti.
Ziyaret sırasında Proje Gönüllülerinden Ebrar Çapçı, Proje hakkında Vali Coşkun’a bilgi verdi.
Vali Coşkun’a nazik kabulü nedeniyle teşekkür eden Ebrar Çapçı, “Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden genç arkadaşlarımızla birlikte 10 gün boyunca Osmaniye’de program yapmak için geldik. Damla Gönüllülük Hareketi 2014 yılında Damla Projesi adıyla başladı. Daha sonrasında bir projeden çok daha fazlası olduğu ve uzun süreli olduğu için Damla Gönüllülük Hareketine dönüştü. Üniversite okuyan genç arkadaşlarımızla birlikte 10 gün boyunca farklı illerde çeşitli gönüllük faaliyetleri yapıyoruz. Şu anda eşzamanlı olarak Karaman, Mersin ve İstanbul’da da programlar düzenleniyor. Osmaniye’de biz varız. Karaman ve Mersin’de erkek grubu, İstanbul’da da farklı bir kız grubu var. Huzurevi ziyaretleri, Sevgi Evi ziyaretleri, okul ziyaretleri, Şehitlik ziyareti, çevre temizliği gibi çeşitli görev ve faaliyetleri yapıyoruz.” dedi.
Vali Coşkun ise yaptığı konuşmada, Damla Hareketi gönüllülerini Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Katıldığınız proje hem sizin kişisel gelişiminiz açısından hem de toplumsal farkındalığın oluşturulması bakımından çok önemli bir faaliyet. Ülkemizin her bir bölgesinden ayrı bir öğrenci kardeşimizin, böyle bir gönüllülük hareketi içerisinde, özellikle dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetlerde bulunmasını çok önemsiyoruz. Temenni ediyorum ki ilimizde kaldığınız süre içerisinde, yaptığınız faaliyetlerden duyduğunuz memnuniyet ve mutluluk üst derecede olur. Ayrıca gittiğiniz diğer bölgelerde ilimizin tanıtımı da bizler için önemli. Sizleri, böyle manevi yönü olan bir programda yer aldığınız için hem de kişisel gelişiminiz açısından böyle bir projenin içinde yer aldığınız için ayrı ayrı tebrik ediyorum. Diliyorum ki bundan sonra da benzer projelerde yer alarak birçok insanımıza, kardeşimize dokunursunuz; birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, dayanışma ruhu içerisinde bu faaliyetler devam eder.” dedi.
Vali Coşkun konuşmasının ardından Damla Projesi Gönüllüleri ile sohbet ederek kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Vali Coşkun, gençlere Osmaniye hakkında detaylı bilgi verdi.
Ziyaret sonunda projede yer alan tüm öğrencileri ve ekibi kutlayan Vali Ömer Faruk Coşkun, böyle anlamlı bir sosyal projeye gönüllü olarak yaptıkları katkılar dolayısıyla teşekkür etti. Ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Bu haber 77 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı Ak Parti 24.25.ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Suat Önal Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu...

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı Osmaniye’de Pandemi Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında yapıldı. Rahime Hatun Toplantı ...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU