Kapıları çaldılar, gönüllerini aldılar

Kapıları çaldılar, gönüllerini aldılar

Tarih 02 Aralık 2019, 09:18 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’de ‘Kapıları çaldık Gönülleri aldık’ projesi kapsamında Lise öğrencileri yaşlıları evinde ziyaret ettiler.

Osmaniye’de ‘Kapıları çaldık Gönülleri aldık’ projesi kapsamında Lise öğrencileri yaşlıları evinde ziyaret ettiler.
Kadirli ilçesinde Şehit İsmail Akduman Kız Anadolu İmam Hatip lisesi 11 sınıfı öğrencileri örnek bir projeye imza atarak evlerinde yalnız yaşayan yaşlıların kapılarını çalarak yalnız olmadıklarını hissettirdiler.
Öğrenciler, okullarının yer aldığı mahallede ve çevrede yaşlı ve yalnız yaşayan komşularını ziyaret ederek hayır dualarını aldı.
Mahallede daha öncesinden belirledikleri yaşlıları öğretmenleriyle birlikte ziyaret eden ve yaşlılara çat kapı yapan öğrenciler, yaşlılarla sohbet ediyor, bulaşıklarını yıkıyor, havaların soğumaya başladığı şu günlerde sobalarını kuruyor,ütülerini yapıyor, yemeklerini pişirip ev temizliklerini yapıyor.
Öğrencilerin yaşantılarında büyüklerine karşı hürmet ve saygı konusunda bir örnek olması amacıyla yapılan ziyaretlerde, Yaşlılara yalnız olmadıklarını hissettirmek, yardımlaşma-dayanışma duygusunu yaygınlaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek, öğrencilerin daha etkin ve kapsamlı çalışmalar yaparak, geleceğe yönelik gelişimlerindeki yaşlıların rolü ve yardımseverlik alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla yapılan proje yaşlıları da duygulandırıyor.
Okul Müdür yardımcısı Nurcihan Keleş Tamer, “Öğrencilerimize mili ve manevi değerlerin aşılanması ve bir gün onların da yaşlanacağını unutmamalarını sağlanmak amacıyla yaşlılarımızı evinde ziyaret ettik.Ziyaret yaşlılar kadar öğrenciler için de anlamlı.”Yaşlılarımızın hayır dualarını almak bizde de büyük memnuniyet oluşturdu” dedi.
Öğretmen Hacer Çağlaroğlu, Okulumuz komşularını okulumuzun çevresindeki yaşlılarımızı ziyaret edip onların hayır dualarını almak istedik. İnşallah öğrencilerimizin de yaşantılarında büyüklerine karşı hürmet ve saygı konusunda bir örnek olması amacıyla ziyaretlerini yaptık onlarda bizde çok mutlu olduk ifadelerini kullandı.
Öğrenciler ziyaret ettikleri yaşlıların ellerini tek tek öperek,hatırlarını sordu.Dede ve Ninelerin dualarını alan öğrenciler yaşlılara hayırlı,sağlıklı uzun ömürler diledi.
Evlerini ve gönüllerini öğrencilere açan yaşlılar da duygularını dile getirip önemli nasihatlarda bulunarak öğrencilere hayır dualar ettiler.Proje kapsamında yapılan ziyaretlerin devam edeceği belirtildi. Haber merkezi

Bu haber 130 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı Ak Parti 24.25.ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Suat Önal Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu...

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı Osmaniye’de Pandemi Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında yapıldı. Rahime Hatun Toplantı ...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU