Meslek tecrübelerini aktardılar

Meslek tecrübelerini aktardılar

Tarih 02 Aralık 2019, 09:18 Editör Haber Merkezi

Osmaniye'de emekli ve göreve başlayan öğretmenler panelde bir araya geldi.

Osmaniye'de emekli ve göreve başlayan öğretmenler panelde bir araya geldi.
Osmaniye il ve ilçelerinde göreve başlayan 88 öğretmen, Düziçi ilçesinde düzenlenen "Geçmişten Geleceğe öğretmenlik mesleği kod aktarımı" panelinde emekli öğretmenlerle bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Düziçi Kültür Merkezinde düzenlenen panelde, her zaman nitelikli öğretmen yetiştirmeye çalışıldığını, dönemin Düziçi Köy Enstitüsü'nün Cumhuriyet döneminde öğretmen yetiştirme tarihinde önemli bir yeri olduğunu belirtti.
Panel aracılığıyla meslek büyükleri ve mesleğe yeni başlayanları bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Albak, şunları söyledi:
"Onlar ile sizin aranızda bir köprü olmak istedik. Hepimiz mesleğe ilk başladığımızda çeşitli kaygılar korkular yaşıyoruz fakat bunun bir devamlılığı bir sürekliliği var. Sizler 2040'lardaki meslek hayatına başlayacak öğrencileri yetiştirme noktasındaki bir nesilsiniz. Sizden önceki ve sizleri, bizleri yetiştiren büyüklerimiz burada. Onların tecrübelerini, mesleğe bakış açılarını görmek ve birlikte etkileşim içinde olmak için buradayız."
Konuşmaların ardından Gaziantep Üniversitesi emekli öğretim üyesi Hikmet Yıldırım Celkan idaresinde emekli öğretmenler Fahri Kuyulu, Ahmet Kahraman, Mehmet Vural ve Süheyda Altıntaş katılımıyla panel gerçekleşti.
Haber merkezi

Bu haber 63 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı

Önal, CGC’de şiir kitabını tanıttı Ak Parti 24.25.ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Suat Önal Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu...

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı

Vali Yılmaz başkanlığında pandemi toplantısı yapıldı Osmaniye’de Pandemi Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında yapıldı. Rahime Hatun Toplantı ...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU