Araştırmacı Yazar Yıldırım, Türklerin Müslüman olma sürecini anlattı

Araştırmacı Yazar Yıldırım, Türklerin Müslüman olma sürecini anlattı

Tarih 02 Aralık 2019, 09:18 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) kulüplerinden Genç Düşünceler Kulübü 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “Türklerin Müslüman Olma Süreci” başlıklı konferans düzenledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) kulüplerinden Genç Düşünceler Kulübü 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “Türklerin Müslüman Olma Süreci” başlıklı konferans düzenledi.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansın açılış konuşmasını Genç Düşünceler Kulübü Başkanı Çağrı İspir yaptı.
 
Başkanı Çağrı İspir, “Türk olmak Altay dağlarının eteklerinde yaşayan kardeşlerimize duyduğumuz özlemdir. Türk olmak Adana’ya olan sevgimizle Karabağ’a olan sevgimizin eş değer olmasıdır. Doğu Türkistan’da Türk ve Müslüman olduğu için soykırıma uğrayan kardeşlerimize yardım etme ülküsüdür. Farklılıklarımızdan en büyük zenginliğimiz olan Türklükte birleşmek bizleri daha ileriye taşıyacaktır. Unutulmamalıdır ki mevcut olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.” dedi.
 
Araştırmacı-Yazar Av. Hayri Yıldırım konferansta, “Atatürk’ün dediği gibi :’Milli benliğini bulamayan milletler, başka milletlerin avıdır.’ Bu benlik nedir? Atatürk bu benliği de ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene!’ sözüyle göstermiştir. Bilinç; Türk’üm diyebilmektir. Benliğini kaybetmiş olanlara tavsiyemizde Bilge Kağan’ın sözüdür: ’Pişman ol ve kendine dön. Türk milletinin tarihi genel olarak 3 bölümden oluşur. İlk bölüm asıl çağ yani özgün çağdır. Türk’ün orijinal halidir. Sonra dini dönem başlar. İstismar edilen bir dönemdir “ diye konuştu.
 
Araştırmacı-Yazar Av. Hayri Yıldırım’a günün anısına hazırlanan Teşekkür Belgesi OKÜ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Fedai Çavuş tarafından verildi. Haber Merkezi

 

Bu haber 18 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Müze, yerfıstığı değerine güç kazandıracak

Müze, yerfıstığı değerine güç kazandıracak Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyap...

Sağlıklı yaşam istiyorsanız ıspanak tüketin

Sağlıklı yaşam istiyorsanız ıspanak tüketin Türkiye'nin ıspanak ihtiyacını karşılayan bölgelerden biri olan Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, 'zehirl...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU