Sanayi ile eğitim buluşmasıçalıştayla yapıldı

Sanayi ile eğitim buluşmasıçalıştayla yapıldı

Tarih 24 Ocak 2020, 09:22 Editör Haber Merkezi

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile DOĞAKA arasında imzalanan Mesleki Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında Mesleki Teknik Eğitim Çalıştayıtamamlandı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile DOĞAKA arasında imzalanan Mesleki Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında Mesleki Teknik Eğitim Çalıştayıtamamlandı.
Osmaniye Öğretmenevi'ndegerçekleşen çalıştayda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Aksoy katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, "Ekonomik ve sosyal kalkınmanın mihenk taşlarından birisi Mesleki ve Teknik Eğitimdir.Ülkemizin rekabet gücüne güç katacak,nitelikli insan kaynağını güçlendirecek ve sanayi ile eğitim buluşmasını sağlayacak bu çalıştaydan verimli bir sonuç çıkacağına inancım tamdır. Burada 91 katılımcı ile bugün Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayını başlatmış bulunuyoruz.Emeği geçen katılımcılara, ilimizin kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine,özel sektör, sanayi ve işveren temsilcilerimize teşekkür ediyorum"dedi.
Türk sanayisinin rekabet edebilirliği,yüksek katma değer ürünlerinin üretilmesi,mesleki eğitimin iyileştirilmesi ile okullarımızın fiziki durumu,okul sanayi işbirliği,okul eğitimi ve programları,öğretmen yetiştirme ve öğrenci durumları ele alındı.
22 Ocak 2020 tarihinde Osmaniye Valiliği Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu'nda Çalıştay Sonuç Bildirisinin Sunumu ile sona erdi.
Haber merkezi

Bu haber 33 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Müftü Tahiroğlu’na görme engelli başarılı öğrenciden ziyaret

Müftü Tahiroğlu’na görme engelli başarılı öğrenciden ziyaret Osmaniye'de düzenlenen liselerarası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında üçüncülük elde eden Düziç...

Minibüs, kaza sonucu korkuluklarda asılı kaldı

Minibüs, kaza sonucu korkuluklarda asılı kaldı Osmaniye'de yol kenarındaki su kanalının korkuluklarında asılı kalan minibüsün sürücüsü kazadan yara almadan ku...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU