AK Parti Osmaniye’de ‘Gürbüz’ dedi

AK Parti Osmaniye’de ‘Gürbüz’ dedi

Tarih 13 Aralık 2013, 08:28 Editör Haber Merkezi

AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı’nın Avukat Mehmet Gürbüz olduğu açıklandı.

AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı’nın Avukat Mehmet Gürbüz olduğu açıklandı.

 

Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Gürbüz’ün belirlendiğini söyledi.

 

Arslantaş, Gürbüz’ün aday olması ile ilgili, “Yapılan çalışmalar ve istişareler sonucu Sayın Başbakanımız ve Parti yöneticilerimiz Osmaniye Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü aday göstermiştir. Osmaniye’miz ve teşkilatımız için hayırlı olsun.” dedi.

 

Yarın İzmir’de yapılacak aday tanıtım programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmaniye Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü de açıklayacağı bildirildi.

 

Gürbüz, 03 Kasım 1996 Belediye Başkanlığı ara seçimlerinde % 31 oy alarak Osmaniye’nin ilk İl Belediye Başkanı oldu ve 03.11.1996-18.04.1999 tarihleri arasında görev yapmıştı.

 

AVUKAT MEHMET GÜRBÜZ’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

 

1960 yılında Osmaniye’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Osmaniye’de okudu. Yüksek tahsilini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

1977-1981 yılları İskenderun Demir Çelik Fabrikasında işçi, yüksek öğrenim yıllarında da İstanbul Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli memur olarak çalıştı. Vatani görevini Askeri Savcı Yardımcısı olarak yerine getirdi. Terhisten sonra 1987 yılında Osmaniye’de avukatlık bürosunu açarak iş hayatına atıldı.

1989 yılı yerel seçimlerinde Refah Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Bu tarihten sonra RP Osmaniye İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptı. 24 Aralık 1995 seçimlerinde Refah Partisi’nden 5. sıra Milletvekili Adayı oldu.

03 Kasım 1996 Belediye Başkanlığı ara seçimlerinde % 31 oy alarak Osmaniye’nin ilk İl Belediye Başkanı oldu ve 03.11.1996-18.04.1999 tarihleri arasında görev yaptı.

Kuruluşundan AK PARTİ’ye katılmasına kadar HAS PARTİ’nin kurucu Osmaniye İl Başkanı olarak görev yaptı.

Çeşitli dernek ve vakıflarda başkanlık ve üyeliği bulunan Av. Mehmet Gürbüz’ün değişik dergi ve gazetelerde yayınlanmış (henüz kitaplaşmamış) şiir ve deneme yazıları çalışmaları ve değişik yerel radyo ve  televizyonlarda yaptığı  programları bulunmaktadır.

Halen Osmaniye’de serbest Avukatlık mesleğini sürdüren Avukat Mehmet Gürbüz; evli ve dört çocuk babasıdır.

Bu haber 1104 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Kadınlar, fırında ekmek çıkartıyor

Kadınlar, fırında ekmek çıkartıyor Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir Restaurant fırında çalışan dört kadın,yaptıkları ekmek ve hamur işleriyle erkek ...

BAL ekibi berabere kaldı

BAL ekibi berabere kaldı Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grup'ta, Osmaniyespor 2011 kendi sahasında, Karapınar Belediyespor takımıyla 1-1 b...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU