Gürbüz, AK Parti’nin adayı oldu

Gürbüz, AK Parti’nin adayı oldu

Tarih 14 Aralık 2013, 08:24 Editör Haber Merkezi

AK Parti Osmaniye İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ün belirlendiğini söyledi.

AK Parti Osmaniye İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ün belirlendiğini söyledi.

Arslantaş, “Yapılan çalışmalar ve istişareler sonucu Sayın Başbakanımız ve parti yöneticilerimiz Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü aday göstermiştir. Osmaniyemiz ve teşkilatımız için hayırlı olsun.” dedi.

İzmir’de yapılan aday tanıtım programında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da,
Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü de açıkladı.


Gürbüz, 03 Kasım 1996 belediye başkanlığı ara seçimlerinde yüzde 31 oy alarak, Osmaniye’nin ilk belediye başkanı oldu ve 03.11.1996-18.04.1999 tarihleri arasında görev yapmıştı.

AVUKAT MEHMET GÜRBÜZ’ÜN ÖZGEÇMIŞI

Osmaniye’de 1960 yılında doğdu. Ilk, orta ve liseyi Osmaniye’de okudu. Yüksek tahsilini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1977-1981 yılları İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda işçi, yüksek öğrenim yıllarında da Istanbul Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli memur olarak çalıştı. Vatani görevini askeri savcı yardımcısı olarak yerine getirdi. Terhisten sonra 1987 yılında Osmaniye’de avukatlık bürosunu açarak iş hayatına atıldı. 1989 yılı yerel seçimlerinde Refah Partisi’nden belediye meclis üyesi adayı oldu. Bu tarihten sonra RP 
Osmaniye ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptı. 24 Aralık 1995 seçimlerinde Refah Partisi’nden 5. sıra milletvekili adayı oldu. 03 Kasım 1996 belediye başkanlığı ara seçimlerinde yüzde 31 oy alarak Osmaniye’nin ilk il belediye başkanı oldu ve 03.11.1996-18.04.1999 tarihleri arasında görev yaptı. Kuruluşundan Ak Parti'ye katılmasına kadar HAS Parti’nin kurucu Osmaniye il başkanı olarak görev yaptı. 
Halen Osmaniye’de serbest avukatlık mesleğini sürdüren 
Mehmet Gürbüz, evli ve dört çocuk babasıdır. Ali Cihangir

Bu haber 1094 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Kadınlar, fırında ekmek çıkartıyor

Kadınlar, fırında ekmek çıkartıyor Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir Restaurant fırında çalışan dört kadın,yaptıkları ekmek ve hamur işleriyle erkek ...

BAL ekibi berabere kaldı

BAL ekibi berabere kaldı Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grup'ta, Osmaniyespor 2011 kendi sahasında, Karapınar Belediyespor takımıyla 1-1 b...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU